Сторінка для батьків

Користь музики

Нас постійно оточує різноманітна музика, вона лунає з усіх боків, де б ми не знаходилися, іноді деякі мелодії викликають роздратування, інші, навпаки, вселяють упевненість, позитивне настрій.

Часто доступна музика надмірно зомбує людей, доводиться слухати її незалежно від настрою, бажання.

Негативні емоції, якими сповнена життя сучасних людей, паралізують кору головного мозку, що призводить до втрати орієнтації в навколишньому світі, людина піддається стресам, тривалим періодам депресії. На допомогу проходить музика, яка благотворно впливає на підкірку головного мозку, саме в цьому основна користь музики. Навіть незначні позитивні емоції, викликані прослуховуванням підходящої музики, надовго повернуть віру в свої сили, гарний настрій.

Численні дратівливі чинники називаються стрессорами, вони є результатом емоційного перевантаження, якому піддається практично кожна людина.  Повну релаксацію можна отримати при прослуховуванні музики, яка вам подобається.

За твердженням вчених найбільшу користь  для зняття нервової напруги приносить класична або народна музика. Можна однозначно підтвердити незмінну справедливість цього судження. Емоційний стрес знімає насамперед улюблена музика, що навіває приємні спогади, звуки дощу, моря, спів птахів. Все це сприймається на підставі вродженого і набутого життєвого досвіду. Наприклад, різкий крик, вереск, сигнал гальмування машини змушує завмерти серце, виникають неприємні спогади, страх, тривога. Монотонні краплі дощу, навпаки, заспокоюють краще прийому деяких лікарських препаратів.

Користь музики незаперечна і залежить від ритмів головного мозку, які дуже індивідуальні, що визначає різний музичний смак кожної людини. Починаючи з певного віку, в головному мозку людини відбувається процес уповільнення, саме тому його музичні уподобання кардинально змінюються, з'являється бажання послухати спокійнішу музику.

Музика може з незвичайною легкістю змінити кількість серцевих ударів, електронна музика здатна змусити працювати серце людини з сильним навантаженням, може відбутися порушення сну, з'явитися дратівливість, загальна нестабільність у відносинах з оточуючими людьми.

Не всі знають, що існує науковий напрямок, так звана музична фармакологія. Музикою можна значно вплинути на стан певних органів людини. Наприклад, прослуховування деяких класичних музичних творів сприяє прискореному одужанню, в цьому полягає безсумнівна користь музики.

Вченими встановлено, що звуки кларнета і флейти-пікколо сприяють поліпшенню кровообігу. Струнні інструменти при звучанні сприяють зниженню артеріального тиску. Хворі, які страждають психічними захворюваннями, стають значно спокійніше при звучанні творів Генделя. Вагітним жінкам рекомендовано слухати твори Моцарта, також його музика значно підвищує інтелект студентів. Причому позитивний вплив і користь музики виникають абсолютно незалежно від любові чи несприйняття класичної музики.

Класична музика, яка звучить при дозріванні врожаю, дивним чином сприяє підвищенню врожайності, квіти краще і швидше ростуть при спокійній музиці . Абсолютно протилежний вплив на природу надає рок-музика. При частому звучанні фатальних мелодій корови відмовляються від корму, не дають молока.

Музика абсолютно не повинна засмічувати свідомість людини, постійно звучати з усіх сторін. Необхідно впустити у своє життя позитивну музику, яка заряджає людину енергією, добром, гарним настроєм. Також важливе значення мають тексти пісень. Чим більше позитивних текстів, тим оптимістичніше буде настрій людини. Улюблена музика повинна бути постійно з людиною. Їй сумно, вона її вмикає, весело - також хочеться послухати улюблену мелодію. Необхідно правильно вибирати музику: підсвідомість людини  як губка вбирає абсолютно все. Саме тому хай ваша підсвідомість вбере хорошу добру музику з позитивними текстами. Гарна музика зробить ваше життя краще, світліше!


                                                           https://gerwoman.ru/page/muzika-vrjatuye-svit-korist-muziki

Сім дієвих порад, які допоможуть привчити дитину до музики

Музика - гарний помічник у різних життєвих ситуаціях. У ній - усе багатство навколишнього світу. Але чомусь у житті одних людей музика присутня майже на кожному кроці, а інші обмежуються періодичним прослуховуванням популярних пісень на радіо. Багато в чому це залежить від батьків. Саме вони знайомлять дитину з музикою, привчають малечу отримувати задоволення від її прослуховування та формують гарний смак. Як же привчити доньку чи сина до гарної музики? Насправді, якщо почати вчасно, це зовсім не важко. Ми підготували кілька дієвих порад для батьків.

№1. Починайте заздалегідь
Привчати малюка до музики треба ще до його народження. Добре, якщо батьки люблять прослуховувати класичну музику, відвідують концерти ансамблів, хорів, окремих виконавців, вокалістів, якщо майбутні мама або тато грають на музичних інструментах. Тоді їм просто нічого не доведеться змінювати. Але якщо це не так, пам'ятайте, що вагітність - прекрасний час для створення нових звичок. З п'яти місяців плід уже добре розрізняє звуки навколо, тому треба прискіпливо ставитися до відбору творів для прослуховування. До речі, немає ніякої необхідності прикладати навушники до живота.

№2. Колискова та класика                                                                                                     Відразу після народження малюка мама може привчати його до колискових. Колискова - це не тільки приємні емоції для дитини та мами, вона може стати ритуалом, який позбавить від проблем з вкладанням у ліжечко. Окрім маминої колискової, найменшим меломанам рекомендовано ненадовго вмикати класичну музику (наприклад, по 20 - 30 хв. двічі чи тричі на день).

№3. Цікаві пісеньки
Коли дитинка підросте і почне цікавитися не лише музикою, а й текстом, приходить час для цікавих дитячих пісеньок. Найкраще прослуховувати їх разом, а згодом розучувати та співати всією родиною. Пісеньки для малечі можна слухати зранку під час зарядки. Вони допоможуть вивчити букви та цифри, а ще без них неможливо уявити жодне свято.      

№4. Збираємось на концерт
Жива музика на концертах - це зовсім інші емоції та найкращі умови для сприйняття. Таке знайомство з музикою обов'язково вплине на подальше ставлення до неї. Звісно, трирічний непосидько навряд чи висидить двогодинний концерт, а півгодини йому цілком вистачить для отримання вражень. Перед походом необхідно підготувати дитину заздалегідь, пояснивши, що у залі не можна нікому заважати. Добре вдома погратися у концерт, вивчаючи правила поведінки.

№5. Заняття музикою                                                                                                        Віддати дитину до музичної школи чи організувати заняття з педагогом удома неважко. До того ж, це знадобиться не лише у тому випадку, якщо Ви бажаєте, щоб малюк виріс музикантом. Гра на музичному інструменті та уміння правильно обирати музику ще нікому не завадило. 

№6. Вона завжди з нами
Намагайтеся бути прикладом. Влаштовуйте родинні прослуховування, вмикайте музику удома частіше, підберіть спеціальний плей-лист для подорожей на авто, для пікніку і т.д.

№7. Правила безпеки
Пам'ятайте про гучність, у дітей чутливий слух. Також не варто постійно використовувати музику у якості фону. Коли вона практично не вимикається, то не сприймається дитиною. Музичні твори потребують уваги та поваги. Починати заняття музикою у ранньому віці краще за все у ігровій формі. Важливо викликати у дитини бажання займатися, а не примушувати. Інакше ефект буде протилежним.Під час прослуховування обов'язково спостерігайте за тим, як дитина реагує на той чи інший твір. У кожного - свій смак.

                                             

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати